نوشته شده توسط : علی

اجازه بدهید یک راست به سراغ اصل مطلب برویم و پرده از اشتباهی مصطلح برداریم. واقعیت این است که بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که فرش کاشان برند یا شرکتی خاص است. در حالی‌که این طور نیست و کاشان به عنوان زادگاه فرش ماشینی ایران دارای شهرک‌های صنعتی زیادی است که هر یک مجموعه‌های تولیدی و کارخانه‌های فراوانی را در خود جای داده‌اند.

این شرکت‌های متعدد و مختلف، تحت عنوان برندهای گوناگون به بافت و تولید انواع فرش‌ ماشینی مشغول هستند. پس فراموش نکنید که کارخانه‌ای مستقل و منحصربفرد با عنوان کارخانه فرش کاشان وجود ندارد بلکه بیش از ۷۰۰ کارخانه فرش در شهرک‌های صنعتی مختلف کاشان و آران بیدگل وجود دارند. نمونه‌ای از این شهرک‌های موفق در صنعت، شهرک صنعتی راوند است که در آن کارخانه‌های فرش ماشینی کاشان فعالیت می‌کنند.

برندهای کاشانی در بازار فرش ماشینی به شدت موفق عمل کرده‌اند. علت این موفقیت و بهره‌وری بالا، تجربه و هنری است که در طی سالیان، به رشد صنعت فرش در این ناحیه از کشور کمک کرده است. برای نمونه فرش قیطران کاشان از برندهایی است که اعتبار و شهرت خوبی میان بازاریان و مشتریان مختلف دارد.

علت رشد و رونق مدل فرش کاشان چیست؟

مدل فرش کاشان

هر کسب و کاری برای رشد و موفقیت نیاز به مؤلفه‌های گوناگونی دارد. یکی از این مؤلفه‌های مهم، شکل‌گیری بازار رقابتی پویا است. خوشبختانه شهر کاشان بستر بسیار مناسبی برای رقابت برندها و شرکت‌های فرش ماشینی مختلف فراهم کرده است. اگر بخواهیم به چند مورد از بهترین برندها و شرکت‌های فعال در حوزه فرش ماشینی کاشان اشاره کنیم، از میان اسامی کارخانه های فرش کاشان ، مواردی چون: فرش ممتاز کاشان ، هانی فرش کاشان ، فرش ایلیا و… به ذهن می‌رسد. البته برندهای خوب و باکیفیت متعددی در این شهر فعالیت می‌کنند که نام بردن از تمامی آنها و فهرست کردن اسامی کارخانه های فرش کاشان مستلزم جستجوی دقیق در شهرک‌های صنعتی کاشان است

علاوه بر فضای رقابتی خوب، تجربه و سابقه شهر کاشان در تولید فرش نیز در رونق بازار آن بی‌تأثیر نبوده است. فرش‌های ماشینی کاشان اغلب دارای کیفیت نخ بالا هستند. به طوری که الیاف آکریلیک به کار برده شده در بافت فرش‌ ها و دستگاه‌هایی که برای تولید انواع فرش استفاده می‌شود با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارد. بیشتر کارخانه های فرش ماشینی کاشان دارای گواهینامه‌های استاندارد اروپا (CE) و استاندارد ملی ایران هستند. مدل فرش‌ کاشان شناسنامه‌ دار هستند و مشخصات فرش پشت آن با دستگاه حک می‌شود. همه این‌ها باعث شده تا برندهای خوب کاشان از سایر برندها متمایز باشند.

موفقیت فرش‌های ماشینی کاشان تنها به بازار داخلی ختم نمی‌شود، در بازارهای جهانی و صادرات فرش ماشینی به سایر کشورها نیز کاشان سهم مهمی دارد.

منبع : https://webfarsh.com/blog/%D9%81%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86:: بازدید از این مطلب : 142
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : 21 / 1 / 1399 | نظرات ()